Hedy Schleifer

Hedy Schleifer

Hedy Schleifer; uluslararası alanda tanınan bir psikoterapist, eğitmen, ilişki koçu ve motivasyonel bir konuşmacıdır. Kurmuş olduğu Tikkun Eğitim Merkezi Florida’da olsa da dünyanın birçok ülkesinde eğitimler vermeye ve çalışmalar yapmaya devam etmektedir. Psikoloji lisansını Los Angeles’da bulunan Kaliforniya Üniversitesi’nde tamamlamış, Klinik Psikoloji ve Çocuk Psikolojisi alanlarındaki yüksek lisans eğitimini ise Tel Aviv Üniversitesi’nden almıştır. Hem İsrail’de hem Amerika’da yıllarca çeşitli topluluklarla birlikte çalışmıştır. Araplar ve Yahudiler arasında sağlıklı ilişkilerin kurulmasını hedefleyen bir grup olan Orta-Doğu İletişim Vakfı’nın Florida’daki bölümünü kurmuştur.

Harville Hendrix tarafından onaylı, Klinik Eğitmen ve Workshop Sunucusu Eğitmeni ünvanlarını kazanmıştır.  1993-2003 yılları arasında İmago İlişki Terapisi’nin birçok farklı ülkede yayılmasına, eşi Yumi Schleifer ile birlikte yardımcı olmuştur. Güney Afrika, Israil, Avusturya, İsviçre, İsveç ve Kanada gibi ülkelerde yüzlerce terapiste eğitim vermiş, çiftler için ilişki workshopları düzenlemiş, İmago topluluklarının gelişmesine ve büyümesine katkıda bulunmuştur.  

Kendi terapi modelini geliştiren Hedy, “İlişkiler Sanatı” ve “Çatışmaların Çözümlenmesi” konularındaki tutkularını ve deneyimlerini paylaşmak için dünyanın birçok ülkesine seyahat etmektedir.EcCT'nin kurucusu Hedy Schleifer'dan TEDx Talk Konuşması